Terminy spotkań Grupy wsparcia w okresie lipiec – listopad 2017

29.07.2017 – spotkanie Grupy wsparcia dla rodziców i dzieci do 2,5 roku życia w ŻUCZEK Gabinecie Terapii Integracji Sensorycznej, ul. Związkowa 22 w Lublinie. Spotkanie poprowadzi p. Marcin Targoński, terapeuta SI.

26.08.2017 – Grupy wsparcia: szkolenie pt. „Wspomaganie rozwoju ruchowego dziecka” poprowadzi p. Klara Francuz (fizjoterapeuta). Spotkanie odbędzie się w sobotę w godz. 10:00-13:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SKALA, ul. Zemborzycka 132-136 w Lublinie. Zobacz program szkolenia.

25.11.2017 – Grupy wsparcia: szkolenie pt. „Zanim dziecko zacznie pisać – elementy terapii ręki dla dzieci w wieku przedszkolnym” poprowadzi p. Sylwia Kowalik-Pieklak (oligofrenopedagog, terapeuta ręki). Spotkanie odbędzie się w sobotę w godz. 10:00-13:00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga”, ul. Koryznowej 2 w Lublinie. (program wkrótce)

 

23.09.2017 – szkolenie dla rodziców w ramach projektu ROPS. (więcej info we wpisie pod datą 5 lipca 2017)
21.10.2017 – szkolenie dla rodziców w ramach projektu ROPS. (więcej info we wpisie pod datą 5 lipca 2017)

Zaproszenie na konsultacje społeczne ws. Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w trakcie regionalnej konferencji w Lublinie w dniu 26.07.2017 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Caritas Polska zapraszają na regionalną konferencję w Lublinie dotyczącą konsultacji społecznych zmian w ustawach wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.
Konferencja odbędzie się w dniu 26 lipca 2017 r., w Hotelu Victoria w Lublinie, ul. Narutowicza 58/60 w godz. 10:30-16:10. (Rejestracja gości: 10:00-10:30)

Prosimy o wypełnienie formularza przez stronę: http://zazyciem.mrpips.gov.pl/konferencje/lublin
Termin zgłoszeń upływa 20 lipca 2017 r. o godzinie 16:00.
Zapraszamy do udziału z dziećmi (w trakcie konferencji zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi do lat 18).

źródło: http://zazyciem.mrpips.gov.pl

Projekt „Systematyczna, ciągła i specjalistyczna terapia dzieci z Zespołem Downa w obszarze komunikacji i integracji zmysłów podstawą ich samodzielności w wieku dziecięcym i w przyszłości”

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu kwalifikacji do projektu „Systematyczna, ciągła i specjalistyczna terapia dzieci z Zespołem Downa w obszarze komunikacji i integracji zmysłów podstawą ich samodzielności w wieku dziecięcym i w przyszłości” dotowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
Czas realizacji projektu: 17 lipca do 31 grudnia 2017 roku.
Naszych podopiecznych zapraszamy do udziału w zajęciach z:

 • HIPOTERAPII (indywidualne specjalistyczne zajęcia dla dzieci w wieku do 16 lat)
  Zajęcia odbędą się w stadninie koni – Gospodarstwie Rolno-Handlowym „ARIZONA” w Jakubowicach Konińskich (Czechów, granice Lublina przy końcu ul. Poligonowej).
 • INTEGRACJI SENSORYCZNEJ (indywidualne specjalistyczne zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat)
  Zajęcia odbywać się będą w Gabinecie Terapii Integracji Sensorycznej „Żuczek” ul. Związkowa 22 oraz w Centrum Terapii Integracji Sensorycznej „Niedźwiadek” ul. Kryniczna 33 (Sławinek) w Lublinie.
 • LOGORYTMIKI (zajęcia grupowe w małych grupach dla niemowląt i młodszych dzieci w wieku do 4 lat uczestniczących wraz z rodzicem)
  Zachęcamy rodziców maluszków – takie zajęcia prócz korzyści dla dzieci dają także możliwość poznania innych rodziców i budowania sieci wsparcia. Zajęcia odbywać się będą w Lubelskiem Centrum Słuchu i Mowy SŁUCHMED w Lublinie, ul. Chodźki 3 lokal 8.
 • LOGOPEDII (indywidualne specjalistyczne zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat)
  Zajęcia odbywać się będą w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Skala” ul. Zemborzycka 132-136 i Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga” ul. Koryznowej 2 w Lublinie.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez specjalistów i odbywać się będą w trybie cotygodniowym.
Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o nadesłanie informacji SMS z nazwą zajęć oraz imieniem i nazwiskiem dziecka do sekretarza Zarządu Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”: tel. 731 160 029.
O kwalifikacji do projektu poinformujemy zainteresowanych do 13 lipca 2017 r.

Zarząd Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”

Projekt „Praktyczna pomoc w pracy z dziećmi z zespołem Downa – cykl szkoleń”

Informujemy, że w okresie 01.09.2017-15.12.2017 r. zostanie zrealizowany projekt „Praktyczna pomoc w pracy z dziećmi z zespołem Downa – cykl szkoleń” dotowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Realizatorem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, a partnerem merytorycznym jest Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”.
Cykl szkoleń obejmuje 2 szkolenia dla rodziców dzieci z zespołem Downa oraz 2 szkolenia dla wolontariuszy współpracujących ze Stowarzyszeniem „Ukryty Skarb”.
Tematyka szkoleń dla rodziców: „Prawa osób niepełnosprawnych” oraz „Kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci niepełnosprawnych”.
Wstępny terminarz szkoleń dla rodziców: 23.09.2017 i 21.10.2017 r.
Zainteresowanych prosimy o zapisy drogą mailową: ukryty-skarb@o2.pl .

Grupa wsparcia

Serdecznie zapraszamy na grupę wsparcia Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”, która odbędzie się w sobotę 24.06.2017 r. w godz. 10:00-13:00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym Stonoga, ul. Koryznowej 2 (budynek za Centrum Medycznym Farmed). Naszym gościem będzie neurologopeda pani Katarzyna Sołowiej, która wygłosi wykład dla rodziców.

Na Dniu Dziecka w Leonowie

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Dziecka w Mini Zoo w Leonowie. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie. Było wiele radości, wspólnych rozmów i zabaw. Dziękujemy wolontariuszom, którzy przez cały czas dzielnie nas wspierali, animatorom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Do zobaczenia!

 

Dzień Dziecka 3 czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka, który odbędzie się w Mini-Zoo w Leonowie k. Niemiec dnia 03.06.2017 r. (sobota) w godzinach 14:00-19:00.
Dzieci „stowarzyszeniowe” za darmo. Rodzice/opiekunowie i rodzeństwo – 10 zł od osoby, dodatkowo 15 zł jeżeli rodzeństwo będzie korzystało z dmuchańców. Dzieci do 2 lat za darmo.
W programie: zwiedz mini-zoo z przewodnikiem, świetna zabawa z animatorami, dmuchańce, plac zabaw i grill.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 28 maja (niedziela) smsem na nr tel. 731 160 029 z podaniem ile dzieci i dorosłych.

Informacje o Mini-Zoo w Leonowie: https://pl-pl.facebook.com/zwierzyniec.park.rozrywki/

Grupa wsparcia

22.04.2017 r. (sobota) w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się spotkanie Grupy wsparcia dla rodziców naszego Stowarzyszenia.
Miejsce: Niepubliczne Przedszkole Muzyczne Stonoga, ul. Koryznowej 2, Lublin (Kalinowszczyzna).
Przedszkole mieści się za budynkiem Centrum Medycznego FARMED. Parking obok Carrefour Market. Zapraszamy!

Wielkanocne życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie najbliższych oraz wesołego Alleluja życzymy podopiecznym i członkom Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”.