Cykl szkoleń dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną współfinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną współfinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie:
28.09.2019 r. (sobota) od godz. 10.00„Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci z zespołem Downa – teoria i praktyka”
19.10.2019 r. (sobota) od godz. 10.00„Ubezwłasnowolnienie – wybór czy konieczność. Obowiązki i odpowiedzialność opiekunów osób niepełnosprawnych”
30.11.2019 r. (sobota) od godz. 10.00 „Aspekty medyczne zespołu Downa wraz z pierwszą pomocą przedmedyczną”
Prawo, medycyna i integracja sensoryczna jako forma specjalistycznej terapii zostały wybrane jako dziedziny służące rozwojowi wiedzy i podniesieniu kompetencji niezbędnych w procesie efektywnego wychowywania, wspierania procesu rehabilitacji i właściwej opieki nad osobami z zespołem Downa. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów z danych dziedzin. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.
Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach.

Grupa wsparcia 24.08.2019

Serdecznie zapraszamy na powakacyjną grupę wsparcia Stowarzyszenia Ukryty Skarb, która odbędzie się w sobotę 24.08.2019r. w godz. 10:00 – 13:00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym Stonoga ul. Koryznowej 2 w Lublinie ( budynek za Centrum Medycznym Farmed).

Grupa wsparcia 25.05.2019

Zapraszamy na najbliższą grupę wsparcia Stowarzyszenia Ukryty Skarb, która odbędzie się w sobotę 25.05.2019 r. w godz. 10:00 – 13:00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym Stonoga ul. Koryznowej 2 w Lublinie.

Naszym gościem będzie ponownie Pani mgr Karolina Goral z Uniwersytetu Medycznego, która prowadzi badanie stanu odżywienia i sposobu żywienia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą wypełnionych dzienniczków żywieniowych i ankiety. Na spotkaniu zostanie przeprowadzona analiza dzienniczków, analiza składu masy ciała przy pomocy specjalistycznego urządzenia oraz zostanie zebrany wywiad żywieniowy.

Zapraszenie na zajęcia

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych w związku realizacją dwóch zadań publicznych dofinansowanych w ramach „Programu działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Miasta Lublin na lata 2016-2020”:
1. Grupowe zajęcia sportowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z miasta Lublin w ramach zadania publicznego pt. „Rehabilitacja osób niepełnosprawnych dla dzieci”. Zajęcia będą odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka przy ul. Bronowickiej 21 w Lublinie w każdą środę w godzinach od 17:30 do 19:00.
2. Zajęcia z tańca ludowego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w ramach zadania publicznego pt. „Rozwijanie pasji i zainteresowań osób niepełnosprawnych w różnym wieku”, które będą odbywały się w piątki w godzinach od 18:00 do 19:00 w Zespole Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka przy ul. Bronowickiej 21 w Lublinie.
Zapisy pod nr tel. 609 347 016.

Zapraszamy na polską premierę filmu „Patrz na mnie” („Watch me”)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na polską premierę filmu „Patrz na mnie” („Watch me”) oraz międzynarodową debatę poświęconą osobom z zespołem Downa.
Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 w Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12, godz. 17.00 (sala widowiskowa). WSTĘP BEZPŁATNY
Po prezentacji czarno-białego filmu debatę moderować będzie prof. Ewa Domagała-Zyśk (Katedra Pedagogiki Specjalnej KUL).Wystąpią m.in.: Pani Minister Polityki Społecznej Wivina Demeester (Belgia) oraz prof.
Bogusław Marek (KUL). Swój udział w wydarzeniu potwierdzili również goście z Belgii i Ukrainy.
Szczegóły na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/269449920626134/

Grupa wsparcia 27.04.2019

Zapraszamy na kwietniową grupę wsparcia Stowarzyszenia Ukryty Skarb, która odbędzie się w sobotę 27.04 w godz. 10:00 – 13:00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym Stonoga ul. Koryznowej 2 w Lublinie ( budynek za Centrum Medycznym Farmed).
Naszym gościem będzie Pani mgr Karolina Goral z Uniwersytetu Medycznego. Tematem spotkania będzie badanie naukowe, mające na celu ocenę stanu odżywienia i sposobu żywienia dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W/w badanie koordynuje Zakład Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a w jego realizacji uczestniczy Zakład Genetyki Klinicznej Katedry Genetyki Medycznej, UM w Lublinie. Zainteresowane osoby otrzymają dzienniczki żywieniowe oraz przykładowe jadłospisy. Do badania zostaną włączone dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

Podziękowanie – V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w V Lubelskich Obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Wasza obecność w trakcie naszego święta to potwierdzenie ogromnego znaczenia takich wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i społeczności.
Pełna sala, entuzjastyczne przyjęcie i gromkie brawa były najlepszą nagrodą dla występujących artystów. A zaprezentowali się świetnie! Były podziękowania dla sponsorów, instytucji, osób, dzięki pomocy, życzliwości i wsparciu których nasze Stowarzyszenie może realizować cele statutowe. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na tort i bankiet a całość zakończył improwizowany spektakl Teatru Lukla.
Składamy podziękowania na ręce wszystkich tych, dzięki którym V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa mogły się odbyć i którzy swoim wysiłkiem nadali temu wydarzeniu znakomity organizacyjny kształt. Jesteśmy przekonani, że warto kontynuować naszą pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Z dumą patrzyliśmy jak artyści mimo swoich ograniczeń tak wspaniale prezentowali swoje umiejętności poprzedzone zazwyczaj wielomiesięczną pracą.
Raz jeszcze pragniemy podziękować Sponsorom tegorocznego Wydarzenia:
1. Fundacja im. Leszka Podkańskiego
2. Fundacja „Solidarni Górnicy” z Bogdanki
3. Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o.
4. RK Niedziałek Hurtownia Sp. z o.o.
5. Wikpol Sp. z o.o.
6. Ekotrans Corp Sp. z o.o.
Wydarzenie było także współfinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

DSC_0585.JPG

V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa 14 kwietnia 2019 (niedziela) Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12

Program wydarzenia

V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

14 kwietnia 2019 (niedziela)

Centrum Kultury  w Lublinie Peowiaków 12

W programie:

 

16.00 – 16.20   Inauguracja: powitanie Gości, wystąpienia przedstawicieli władz lokalnych, podziękowania dla Sponsorów.

16.20 – 17:35   Występy Aktorów i Tancerzy z zespołem Downa:

– „Zbójnicki” w wykonaniu „Chochlików” uczniów I klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26, choreografia – Anna Duda.

– Walc angielski, Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, choreografia –  Piotr Mochol,

– Walc wiedeński, Akademia Pana Piotra, choreografia – Piotr Mochol,

-„Leśne przyjaźnie” etiuda teatralna w wykonaniu wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 11 w Lublinie,

-„Poszło dziewczę po ziele” taniec ludowy w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia „Ukryty Skarb”, choreografia –  Anna Duda,

– „Calineczka” spektakl w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie, reż. Barbara Tomala-Chudzik,

– Polka lubelska „W moim ogródecku” – zespół tańca ludowego SPS nr 26 „Chochliki”, choreografia – Anna Duda,

„Żywioły” – w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie, choreografia – Joanna Miłoszewicz-Czarnecka i Piotr Mochol,

spektakl „Ballada o Królu Dąsalu”, Grupa Teatralna „Słoneczko” przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, reż. Dorota Waryszak, Ewelina Dworak,

Pokaz taneczny zespołu „Motyle”, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,  Koło w Świdniku, choreografia – Renata Elmerych.

17.40 – 18.10     Tort i życzenia dla Osób z zespołem Downa, bankiet i wspólne świętowanie.

18.10 – 19.00 „Historie, których nie znamy” – Teatr Lukla. Improwizowany spektakl z sugestiami publiczności.

19:00   Zamknięcie obchodów

Wstęp wolny