Podziękowanie – V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w V Lubelskich Obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Wasza obecność w trakcie naszego święta to potwierdzenie ogromnego znaczenia takich wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i społeczności.
Pełna sala, entuzjastyczne przyjęcie i gromkie brawa były najlepszą nagrodą dla występujących artystów. A zaprezentowali się świetnie! Były podziękowania dla sponsorów, instytucji, osób, dzięki pomocy, życzliwości i wsparciu których nasze Stowarzyszenie może realizować cele statutowe. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na tort i bankiet a całość zakończył improwizowany spektakl Teatru Lukla.
Składamy podziękowania na ręce wszystkich tych, dzięki którym V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa mogły się odbyć i którzy swoim wysiłkiem nadali temu wydarzeniu znakomity organizacyjny kształt. Jesteśmy przekonani, że warto kontynuować naszą pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Z dumą patrzyliśmy jak artyści mimo swoich ograniczeń tak wspaniale prezentowali swoje umiejętności poprzedzone zazwyczaj wielomiesięczną pracą.
Raz jeszcze pragniemy podziękować Sponsorom tegorocznego Wydarzenia:
1. Fundacja im. Leszka Podkańskiego
2. Fundacja „Solidarni Górnicy” z Bogdanki
3. Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o.
4. RK Niedziałek Hurtownia Sp. z o.o.
5. Wikpol Sp. z o.o.
6. Ekotrans Corp Sp. z o.o.
Wydarzenie było także współfinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa 14 kwietnia 2019 (niedziela) Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12

Program wydarzenia

V Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

14 kwietnia 2019 (niedziela)

Centrum Kultury  w Lublinie Peowiaków 12

W programie:

 

16.00 – 16.20   Inauguracja: powitanie Gości, wystąpienia przedstawicieli władz lokalnych, podziękowania dla Sponsorów.

16.20 – 17:35   Występy Aktorów i Tancerzy z zespołem Downa:

– „Zbójnicki” w wykonaniu „Chochlików” uczniów I klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26, choreografia – Anna Duda.

– Walc angielski, Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, choreografia –  Piotr Mochol,

– Walc wiedeński, Akademia Pana Piotra, choreografia – Piotr Mochol,

-„Leśne przyjaźnie” etiuda teatralna w wykonaniu wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 11 w Lublinie,

-„Poszło dziewczę po ziele” taniec ludowy w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia „Ukryty Skarb”, choreografia –  Anna Duda,

– „Calineczka” spektakl w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie, reż. Barbara Tomala-Chudzik,

– Polka lubelska „W moim ogródecku” – zespół tańca ludowego SPS nr 26 „Chochliki”, choreografia – Anna Duda,

„Żywioły” – w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie, choreografia – Joanna Miłoszewicz-Czarnecka i Piotr Mochol,

spektakl „Ballada o Królu Dąsalu”, Grupa Teatralna „Słoneczko” przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, reż. Dorota Waryszak, Ewelina Dworak,

Pokaz taneczny zespołu „Motyle”, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,  Koło w Świdniku, choreografia – Renata Elmerych.

17.40 – 18.10     Tort i życzenia dla Osób z zespołem Downa, bankiet i wspólne świętowanie.

18.10 – 19.00 „Historie, których nie znamy” – Teatr Lukla. Improwizowany spektakl z sugestiami publiczności.

19:00   Zamknięcie obchodów

Wstęp wolny

 

Grupa wsparcia 30.03.2019

Serdecznie zapraszamy na grupę wsparcia, która odbędzie się 30 marca 2019 r. (w sobotę) w godz. 10.00-13.00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga”, ul. Koryznowej 2 w Lublinie (budynek za centrum medycznym Farmed).

Grupa wsparcia 2.03.2019

Serdecznie zapraszamy na grupę wsparcia, która odbędzie się 2 marca 2019 r. (w sobotę) w godz. 10.00-13.00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga”, ul. Koryznowej 2 w Lublinie (budynek za centrum medycznym Farmed).

Serdecznie zapraszamy!

Grupa wsparcia 2.02.2019

Serdecznie zapraszamy na grupę wsparcia, która odbędzie się 2 lutego 2019 r. (w sobotę) w godz. 10.00-13.00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga”, ul. Koryznowej 2 w Lublinie (budynek za centrum medycznym Farmed).

Serdecznie zapraszamy!

Grupa wsparcia 15.12.2018

Serdecznie zapraszamy na grudniową grupę wsparcia Stowarzyszenia ” Ukryty Skarb”, która odbędzie się w sobotę 15 grudnia w godz. 10:00 – 13:00 w Przedszkolu Muzycznym Stonoga ul. Koryznowej 2 ( budynek za Centrum Medycznym Farmed). Spotkanie będzie miało charakter świątecznego biesiadowania, zatem zachęcamy do przyniesienia ze sobą „małego co nieco”. Już tradycyjnie dziećmi zaopiekują się nasi wolontariusze.

Serdecznie zapraszamy!